Ułatwienia dostępu

Klasy 1-3

Wycieczka do Rezydencji Świętego Mikołaja

21 grudnia uczniowi klasy 3 wybrali się na wycieczkę do Rezydencji Świętego Mikołaja w Ostrowie.

W Rezydencji  Mikołaja spędziliśmy świąteczny czas w towarzystwie Mikołaja oraz jego wesołych pomocników Elfów i Olafa. Po przedstawieniu pt: “Królowa Śniegu uratowana przez Mikołaja i Elfika”, koncercie kolęd i zabawach udaliśmy się na słodki poczęstunek i warsztaty plastyczne.  Każde dziecko ma swoje małe marzenia, którymi  chce się podzielić z Mikołajem w tym magicznym czasie, dlatego skorzystaliśmy z poczty i wysłaliśmy przygotowane w klasie listy do Mikołaja. Nie zabrakło również ruchu na świeżym powietrzu. W towarzystwie Olafa bawiliśmy się w parku wielkich owadów. Na pamiątkę każde dziecko zrobiło sobie zdjęcia z Mikołajem i Olafem oraz otrzymało Certyfikat Honorowego Gościa Rezydencji Świętego Mikołaja!

Świąteczne stroiki

🎄Świerk - jeden ze świątecznych symboli,

to jego zapach zagościł dziś w sali 1.2, w której uczniowie klasy 3, w ramach przedświątecznych przygotowań, zamienili się we florystów. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, której efektem są przepiękne stroiki, które już wkrótce zagoszczą na wigilijnych stołach uczniów. 🎄

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a dzieciom sprawia wiele radości ! Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów lub wcielić się w ich role. Dla klas 1 - 3, przy współudziale Książnicy Pedagogicznej zorganizowano zajęcia tematyczne. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizycie. Odczytano fragmenty różnych bajek. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki, za co zostały wynagrodzone.

Pasowanie na ucznia

W dniu dzisiejszym odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia.

Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni - Pani Iwony Słopień. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

JESIENNE DARY SADÓW I OGRODÓW

Joanna Papuzińska
SAŁATKA
Już się jesień rozminęła z latem.
Przyszła pora na kolacje pstrokate.
Synowie i córki!
Siekajcie ogórki,
selery i pory,
marchew, pomidory
w drobniusieńką kratkę.
Zrobimy sałatkę.

Dzień Chłopca w klasie 2

Klasa II Dzień Chłopca obchodziła w kinie. Film był pełny przygód, humoru i wzruszeń. Opowieść o przyjaźni stała się inspiracją do klasowej dyskusji na temat odpowiedzialności, zaufania i szacunku.
Miło spędziliśmy ten czas!

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Dane kontaktowe

Strefa nauczyciela