Dzień Języków Obcych

Dnia 18.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych.

Wydarzenie to miało na celu uświadomienie jak ważna jest we współczesnym świecie znajomość języków obcych. Dzięki nim mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych mogliśmy obejrzeć przedstawienie w języku angielskim odegrane przez uczniów klasy 5a pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie nie tylko wykazali się talentem aktorskim, ale także świetnie poradzili sobie z użyciem języka obcego. Następnie uczniowie klas: 7a, 8a i 8b przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje na temat różnych krajów, ubrali się w piękne stroje oraz przynieśli charakterystyczne dla danego państwa potrawy i przekąski. Było ciekawie, kolorowo i pysznie. Kolejnym punktem programu była hiszpańska piosenka w wykonaniu ucznia klasy 5a. Piosenka wpadająca w ucho, aż chciało się dołączyć do śpiewu. Po części artystycznej chętni uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w Konkursie pt. ”Angielskie i niemieckie dialogi”. Informacja o zwycięzcach będzie podana w ogłoszeniach w dzienniku Librus. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem obchodów Dnia Języków Obcych była wystawa prac plastycznych pt. „Jak zapamiętaliśmy Królową Elżbietę II” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Każdy z autorów prac wykazał się dużym talentem i pomysłami. Prace te można nadal podziwiać na II piętrze naszej szkoły. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za dobrą zabawę i produktywnie spędzony czas.