Pomoc dla Ukrainy

Rolą nauczycieli, pedagogów i opiekunów dzieci jest tłumaczenie im tego co dzieje się wokół nich. Niestety musimy się zmierzyć z trudną rzeczywistością jaką jest wojna u naszych sąsiadów w Ukrainie.

Musimy wytłumaczyć dzieciom że świat nie jest idealny i złe rzeczy też mają w nim miejsce.

Dzieci słysząc zewsząd napływające informacje też czują smutek, strach, współczucie, ale i bezradność.

Nie mogą pomóc ale mogą wspierać gestem, myślą, modlitwą i dobrym słowem. W świetlicy szkolnej dużo rozmawialiśmy na ten temat.

Chętnie wzięły udział w okazaniu gestu, którym pokazały że łączą się ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy.

W związku z wojną w Ukrainie, w Świetlicy Szkolnej dzieci wykonały małe gesty solidarności obywatelami Ukrainy walczącymi teraz o wolność i uciekającymi przed agresją. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o sposobach pomocy naszym sąsiadom w tym trudnym czasie, oraz o swoich uczuciach i emocjach.