Ułatwienia dostępu

Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!"
– Beverly Conklin 
14. października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty. Wcześniej określany mianem Dnia Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym w Europie  ministerstwa oświaty i zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. 
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której pracownicy szkoły przyjęli życzenia i podziękowania od uczniów, i ich rodziców.  W imieniu tych ostatnich głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców -  pani Magdalena Bidka. Ciekawe i pełne humoru przedstawienie tematycznie związane z „życiem” szkoły zaprezentowali uczniowie klasy V. Całość poprzeplatana była występami wokalno-tanecznymi i krótkimi przemówieniami w wykonaniu przedstawicieli rożnych klas. Podczas spotkania nagrodzono uczniów, którzy, podczas przeprowadzonego wcześniej konkursu, rozpoznali nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. 
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczył nagrody pracownikom szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. 
Uroczystość przygotowana była pod kierunkiem pań: Jolanty Gilickiej, Anny Łuczak i Ewy Witczak. 
Wszystkim pracownikom naszego zespołu życzymy dużo zdrowia, wytrwałosci i satysfakcji z wykonywanej pracy.
 

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Dane kontaktowe

Strefa nauczyciela