30. Finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata

W dniach 15-17 września przypadł 30. Finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi ”. Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, zaangażowali się w przedsięwzięcie mające na celu, nie tylko zadbanie o czystość najbliższej okolicy, ale także zwiększenie świadomości potrzeby dbania o środowisko. Oprócz działania w terenie, przeprowadzono pogadanki na temat ochrony środowiska i przypomniano zasady segregacji. Odbywały się tematyczne ekolekcje , podczas których uczniowie oglądali filmy edukacyjne, brali udział w zabawach i quizach dydaktycznych, wykonywali ćwiczenia interaktywne i zabawki z surowców wtórnych. To był wyjątkowe i intensywne dni - atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej.