Dyktando 2023

„Ortografię można polubić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić”

Słowa prof. Witolda Taszyckiego są mottem zorganizowanego przez naszą szkołę po raz drugi MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA KALISZA ZŁOTE PIÓRO. Konkurs objął patronatem Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, a jego celem jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów przez wytworzenie pozytywnej motywacji do nauki ortografii. 7 grudnia o godzinie 10.00 przeprowadzono w naszej szkole II etapu konkursu, w którym uczniowie z kaliskich szkół wyłonieni w eliminacjach szkolnych, pisząc dyktando, zmierzyli się z wyrazami takimi jak np.: „hiperpoprawność”, „ubożuchna”, „nieróbstwo” czy „łapu-capu”. W ortograficznych zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów z 13 kaliskich szkół. Laureatów konkursu poznamy 14 grudnia – podczas finału, który rozpocznie się o godzinie 9.00 Dyktandem Kaliskim 2023 o Złote Pióro Prezydenta Miasta, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.