Dzień Języków Obcych

24 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Języków Obcych, których celem było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej całego globu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

W ramach szkolnych obchodów uczniowie klas 4-8 przygotowali stanowiska i prezentacje przedstawiające wybrane przez siebie kraje - ich kulturę, ustrój, ciekawostki geograficzne, charakterystyczne potrawy i rekwizyty. Uczniowie prezentowali także stroje typowe dla mieszkańców obcych krajów.
Podczas obchodów Dnia Języków Obcych rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Lodówka pełna magnesów z podróży”. Pani dyrektor Beata Frontczak - Skrzypińska złożyła gratulacje laureatom, tj.:
I miejsce - Aleksandra Łuczak
II miejsce - Lena Jarczewska
III miejsce - Helena Łuczak
I miejsce- Wiktoria Wojtyś
II miejsce - Maksymilian Wierzbicki
III miejsce - Jakub Kwaśniewski
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali obdarowani drobnym upominkiem oraz dyplomem.
Wybrani reprezentanci klas 4-8 mieli okazję odpowiedzieć na kilkanaście pytań z wiedzy o krajach Europy. Dotyczyły one ich kultury, sportu, tradycyjnych potraw, geografii, sąsiadów itp. Każda z par świetnie sobie poradziła, co świadczy o ich doskonałej wiedzy w tym zakresie.