„Ekokreatywni na start!”

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów konkursu „Ekokreatywni na start!”,

którego organizatorem był Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" @ZUOKOrliStaw. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatów (kl. 1-3) i ulotek (kl. 4-8) na temat zapobiegania powstawania odpadów i prawidłowej ich segregacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Konkurowało ze sobą ponad 180 zespołów uczniowskich, a celem konkursu było m.in. rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie sposobów zapobiegania powstawaniu odpadów oraz selektywnej zbiórki odpadów, a także promowanie działań mających wpływ na kształtowanie proekologicznych postaw.
Autorami najciekawszych projektów zostali uczniowie klasy 1:
I miejsce - Bartosz i Szymon Siwkowie praca pt. „Kompost to złoto ogrodników”;
III miejsce - Helena Łuczak i Ada Szymczak praca pt. „Kompost”.

22 czerwca 2023 r. laureaci konkursu otrzymali drobne upominki, dyplomy i nagrody na uroczystym apelu rozdania dyplomów. Było o co walczyć: autorzy najciekawszych prac otrzymali za I miejsce bon do Empiku o wartości 600 zł, za III miejsce bon o wartości 300 zł.

Wszystkim laureatom gratulujemy kreatywności, a uczestnikom i szkolnemu koordynatorowi, p. Iwonie Słopień, dziękujemy zaangażowanie. Życzymy dalszych sukcesów!