Narodowe czytanie 2022

7 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Narodowego Czytania 2022, który został zorganizowany przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu.
Uczniowie mogli usłyszeć poezję Adama Mickiewicza, ponieważ tegoroczna edycja Narodowego Czytania należała do „Ballad i romansów” naszego wieszcza, ponieważ dokładnie 200 lat temu ukazały się one drukiem i stały się początkiem polskiego romantyzmu.
Wśród osób czytających była także jedna z naszych nauczycielek, Pani Jolanta Gilicka, która zaprezentowała zebranym treść ballady „Pani Twardowska”. Warto także podkreślić, że gościem specjalnym spotkania była pisarka Joanna Maria Chmielewska, która także była jedną z osób czytających „Ballady i romanse”. A po części oficjalnej Narodowego Czytania zorganizowane zostało spotkanie z pisarką.
Na zakończenie, wśród uczniów, którzy byli na spotkaniu, odbyło się losowanie książek autorki. Jednym z wyróżnionych w ten sposób uczestników został nasz uczeń z klasy 8b, Kacper Świec.
Gratulujemy!