„Ruch – dostępny bez recepty”

16 listopada uczniowie klasy VII wzięli udział w spacerze „Ruch – dostępny bez recepty”

w ramach jubileuszowej X edycji Tygodnia Zdrowia z „Trójką” – wydarzenia organizowanego przez SP nr 3 pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.
Podczas spaceru uczniowie wraz z opiekunami wykonali ok. 13 148 kroków i przemierzyli najdłuższy dystans spośród kaliskich szkół – ok. 10 km.
Celem akcji było wzmocnienie ogólnej sprawności fizycznej, doskonalenie koordynacji ruchowej i współdziałania w grupie oraz propagowanie aktywnych form spędzania czasu.
Podczas spotkania z Prezydentem Miasta panem Krystianem Kinastowskim na głównym Rynku uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym zajęli II miejsce i który polegał na zaprezentowaniu swojej grupy i przedstawienie krótkiego hasła promującego siebie i zdrowy styl życia.