Spotkanie w Książnicy Pedagogicznej

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dzieci.
Ta chwila zaczęła się w klasie I od obejrzenia Teatrzyku Kamishibai pt: „Historia o zwykłym kosmicie, który stał się niezwykłym uczniem.” Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracownika Książnicy Pedagogicznej.
Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika oraz zakładkę – kalendarzyk przygotowane przez bibliotekarza szkolnego.
Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.