Warsztaty plastyczne

25.04.2022 uczniowie klasy drugiej, wraz z wychowawczynią Agnieszką Waszak, odwiedzili Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu. Dzieci spędziły tam kilka godzin obfitujących w liczne atrakcje. Najpierw na warsztatach z malarstwa powstało ogromne miasto przyszłości. Następnie, na zajęciach czerpania papieru, stworzono mnóstwo niebanalnych kartek papieru. Ostatnie zajęcia, z rzeźby, odkryły wiele ukrytych talentów- uczniowie stworzyli bardzo ciekawe rzeźby, które zanim trafią do domów spędzą miesiąc w specjalnym piecu. Na zakończenie tej niezwykle owocnej i twórczej wycieczki odwiedziliśmy miejsca na co dzień dostępne tylko dla władz uczelni. Trafiliśmy do sali narad dziekana, gdzie czekał na nas poczęstunek i otrzymaliśmy wspaniałe upominki. Gdyby nie fakt, że nadeszła pora powrotu, to na pewno spędzilibyśmy tam jeszcze więcej czasu. Dziękujemy za zaproszenie, twórcze zajęcia i ciepłe przyjęcie. Oczywiście umówiliśmy się, że jeszcze nie raz zawitamy na Uniwersytecie.