Wycieczka

8 listopada 2021 r. uczniowie klasy I i klasy III,  pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyli w  wycieczce edukacyjnej. Dzięki edukacji leśnej rozwijamy swoją świadomość środowiska przyrodniczego. Możemy rozsądnie z niego korzystać oraz poczuć się współodpowiedzialnym za to, co nas otacza.

ekcja, prowadzona w części ozdobnej parku, obejmowała poznawanie lasu za pomocą wszystkich zmysłów poprzez: poszukiwanie zapachów, obserwację i zbiór cząstek przyrody, rozpoznawanie drzew za pomocą dotyku kory.

Dzieci utrwalały wiadomości o warstwach lasu i o zjawiskach zachodzących jesienią w przyrodzie. Samodzielnie i w grupach wykonywały różne zadania na miarę LEŚNEGO DETEKTYWA.

Na koniec, wykorzystując różnorodne  liście, tworzyły  dzieło plastyczne techniką frotażu.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w tzw. Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Tam obserwowaliśmy żubry, daniele, koniki polskie i dziki. Spacerując alejkami największego w Wielkopolsce parku, oglądaliśmy ule, budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy, i mrówek. W zdobywaniu wiedzy wspomagały nas  tablice edukacyjne i mapy informacyjne.  Uczniów zainteresowały  również piękne i  stare drzewa, które dziś są Pomnikami Przyrody.

Na ścieżce edukacyjnej był czas na leśne zabawy ruchowe.

Bezpośredni kontakt z przyrodą i doświadczanie w środowisku naturalnym to wspaniała i efektywna metoda nauczania