XXVI Kaliski Turniej Językowy „Rebusik”

6 marca 2023 w SP nr 10 w Kaliszu, reprezentacja klas I-III naszej szkoły wzięła udział w XXVI Kaliskim Turnieju Językowym „Rebusik” organizowanym pod patronatem Dyrektora Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu .

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło "Bajki z różnych stron świata". Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy oraz odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych wcześniej książek. Pracowali indywidualnie i zespołowo. Z radością informujemy, że osiągnęliśmy spore sukcesy. Maciej Mikurenda reprezentował klasę I.  Aleksandra Lesińska z kl. II zdobyła I miejsce w kategorii klas 2. Najlepsza z trzecioklasistów okazała się Julia Nowakowska!!!
Gratulujemy wiedzy oraz umiejętności rozwiązywania rebusów, krzyżówek i zagadek oraz poprawności ortograficznej w wykonanych zadaniach!!!