Dzień Naukowców

6 października 2023 r. odbyła się pierwsza edycja Dzień Naukowców

w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie pełne inspiracji, odkrywania własnych zainteresowań.
Pod jednym dachem, w szkolnej hali sportowej „Olimpia” przy ul. Rzemieślniczej, spotykały się różne dyscypliny nauki. Halę wypełniły stoiska, na których prezentowano m.in. działania Klubów Małych Odkrywców, ofertę kaliskich szkół.
Uczestnicy rozwiązywali kreatywne zadania z wykorzystaniem umiejętności manualnych i wyobraźni przestrzennej, zasiedli za sterami samolotu i płatowca na symulatorze, sprawdzili, jak wygląda wirtualna rzeczywistość i tunel aerodynamiczny.
Nie zabrakło interesujących pokazów, w tym chemicznych, fryzjerskich, florystycznych, czy obróbki drewna. Stoiska naukowe przygotowały także kaliskie szkoły ponadpodstawowe.
Organizatorem Dnia Naukowców było Miasto Kalisz, partnerami wydarzenia byli: Wielkopolski Klaster Lotniczy, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Uniwersytet Kaliski.