Europejskie Dni Dziedzictwa

15 września 2023r. w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa

uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze miejskiej szlakiem kaliskich lalek: „Z Shirlejką po Kaliszu”, zorganizowanej przez Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.
Drużyny posługując się mapką miały dotrzeć do wskazanych punktów kontrolnych i wykonać różne zadania (recytacja wiersza Adama Asnyka, układanie puzzli na czas, zaprojektowanie reklamy fabryki zabawek, rozwiązanie testu). Dodatkowym zadaniem było wykonanie i przesłanie na adres technikum najciekawszego zdjęcia z trasy spaceru.
Wszystkie zadania wymagały kreatywności, wiedzy i zaangażowania całej drużyny.
Sympatyczną towarzyszką i przewodniczką po topografii historycznego i współczesnego Kalisza była lalka. Lalka szirlejka była produkowana w naszym mieście. W Kaliszu mieściła się znana na całym świecie Fabryka Zabawek Celuloidowych Adama Szrajera. To tam narodziła się shirlejka – lalka wzorowana na postaci słynnej amerykańskiej dziecięcej gwiazdy filmowej Shirley Temple.