Klasa 6a w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

24 marca klasa 6a, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, odwiedziła Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Pierwszą z atrakcji było zwiedzanie Muzeum Leśnictwa, w którym obejrzeliśmy wystawę „Spotkanie z lasem”. Integralną częścią wystawy jest ekspozycja gatunków leśnych z „Polskiej Czerwonej Księgi". Zobaczyć tutaj można gatunki roślin, zwierząt i grzybów zagrożonych wyginięciem w środowisku przyrodniczym Polski. Następnie uczniowie wzięli udział grze parkowej „Przyjaciele lasu”,  w której uczestnicy – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych –mieli szansę na sprawdzenie swojej wiedzy przyrodniczej, umiejętności orientacji w terenie i czytania mapy. Poprzez różnego typu działania (m.in. budowanie szkieletu mrowiska, rozpoznawanie tropów, przetaczanie pnia, skakanie w dal) uczniowie zaznajomili się z różnorodnością biologiczną parku-arboretum w Gołuchowie oraz rozwinęli wiedzę na temat leśnych zwierząt, których aktywność sprzyja zdrowiu lasu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymała prezent i skorzystała z słodkiego poczęstunku.
Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie dziękujemy za serdecznie przyjęcie i dzień pełen wrażeń.